Antiradary

Bez obalu, jde o zařízení hodící se pouze řidičům, kteří překračují maximální povolenou rychlost. Bez obalu, občas to asi děláme všichni. Mnoho řidičů má za to, že jsou antiradary nezákonné. Mají pravdu?

Ano…a ne

Rozpor v odpovědi je dán tím, že známe dva základní typy antiradarů. Jeden z nich zákon nezakazuje, u druhého jeho použití ve vozidle tvrdě trestá. Nejprve se podívejme na ten povolený způsob.

Jde vlastně o „pouhé“ detektory, které vás upozorní, že před vámi se nachází radar. Vy pak můžete přizpůsobit rychlost své jízdy tak, abyste nebyli pokutování a nepřipsali si na své konto body za přestupky. Zákon je v tomto případě benevolentní, žádná pokuta ani nepříjemnosti vám nehrozí. Takže- pasivní radary užívejte dle libosti, jen nezapomeňte na to, že každá jízda automobilem by měla být především bezpečná. Od úrazů nebo dokonce smrti vás žádný antiradar ani pojištění vozidel neochrání!

Rušičky

Jde o ty „pravé“ antiradary. Laserové rušičky, které přímo ovlivňují schopnost policejního radaru změřit vaši rychlost. Řidič tak může doslova kolem radaru proletět jakoukoliv rychlostí a radar si nebude vědět rady. Zde nejde ani o už tak dost kontroverzní prevenci, která vás donutí zpomalit, ale o výsměch předpisům i základní zodpovědnosti. Proto je také použití těchto rušiček trestáno. V České republice boj s těmito zařízeními teprve začíná, protože objevení těchto přístrojů bývá dosti náročné a dokázání skutkové podstaty také pokulhává, ale v zájmu bezpečnosti na silnicích doufejme, že se situace brzy změní, a že takové jednání brzy povede k vysokým pokutám- zde bych našel jasný příměr k odmítnutí dechové zkoušky, stejně jako to bych považoval za automatické přiznání viny přítomnost jakéhokoliv podobného zařízení v automobilu. Už cena rušiček napovídá, že tyto systémy používají pouze opravdu notoričtí „piráti silnic“.

Tipy:

-          Pokuta za používání aktivního antiradaru je pěkných 100 000Kč…

-          Česká policie je v odhalování těchto systémů čím dál úspěšnější

Jak na levné povinné ručení

Obecně jsou dvě hlavní cesty, jak na pojištění vozidel ušetřit. Jedna z nich sleduje opravdu co nejnižší náklady na povinné ručení, druhá z nich nabízí velmi výhodné komplexní řešení, přitom není vždy úplně možné tyto cesty kombinovat. Proč, to si řekneme dále.

Minimální náklady

K minimálním ročním sazbám na povinné ručení se dostanete relativně snadno- skrze slušnou a opatrnou jízdu (díky systému bonusů, o kterém si můžete přečíst samostatný článek) a pak online sjednání. Nejlevnější povinné ručení pak nehledejte přímo na stránkách pojišťoven (i zde dostanete za online sjednání slevu), ale na stránkách společností, které se zabývají srovnáním a zprostředkováním nabídek jednotlivých pojišťoven (například povinne-ruceni.com, ePojisteni.cz, iPojisteni.cz, ruceni.cz a mnoho dalších). Nabídky těchto společností jsou často o desítky procent levnější, než je tomu v případě přímého podepsání smlouvy s pojišťovnou. To je dáno výhodnými smlouvami, které tyto takzvané „srovnávače“ s pojišťovnami mají sjednané.

Součástí jejich portálů jsou i přehledné kalkulátory, ve kterých můžete snadno zjistit, která pojišťovna je právě pro vás nejvýhodnější- povinné ručení je totiž produkt velmi specifický a to, co je výhodné pro jednoho řidiče, může být velmi drahé pro druhého.

Komplexní řešení

Pokud chcete ušetřit, ale stále máte velmi vysoké nároky na komplexní ochranu, často vám nebude nic jiného, než se obrátit přímo na pojišťovnu. Osobní návštěva pobočky se může vyplatit v případě, že chcete „něco extra“, například výhodnou kombinaci povinného ručení a havarijního pojištění. Podobné služby mohou nabízet i zprostředkovatelé pojištění zmínění výše, proto si před případným sjednáním vše pořádně rozmyslete. Přeci jenom jde v takových případech často až o desetitisíce korun ročně.

Bonusy k povinnému ručení

Pokud nevíte, co je bonusový systém, nebo jak přesně funguje, tento článek je určen přesně pro vás. Nejprve si nastíníme základní fungování. Každé auto musí být pro provoz na silnicích řádně pojištěno. Cena pojistného je určována podle různých kritérií, jako je výkon nebo objem motoru, věk pojistníka, velikost města, kde má pojistník trvalé bydliště a kde bude vůz provozovat a podobně. Nejvíce ze všeho však dnes cenu ovlivňují bonusy, případně malusy.

Ty lze získat „jednoduše“- za každých 12 měsíců bezeškodného období vám bonus o pár procent nabyde. A co si představit pod bezeškodným obdobím? Pro účel bonusového systému jde o dobu, kdy pojistník provozoval pojištěné vozidlo od roku 2000 bez způsobené nehody. Ideální řidič tedy mohl nasbírat do dnešního dne více než 120 měsíců bezeškodného období, což slibuje pořádný bonus!

Za každou způsobenou nehodu (ne u každé pojišťovny) se nastřádané měsíce odečítají, často až 24 měsíců za jednu nehodu. U většiny pojišťoven lze dosáhnout i záporného bonusu, tedy malusu, který může činit i 200%. To by znamenalo, že místo základního pojistného třeba 5 000Kč bude takový extrémně nezodpovědný řidič platit 15 000Kč ročně.

Výhody

Velkou výhodou je relativní spravedlivost tohoto systému. Dobří řidiči jsou odměňování, špatní zase motivováni se polepšit, případně jsou alespoň potrestáni. Pro ty zodpovědné řidiče je pak samozřejmě největším plusem ušetření i několika tisíc každý rok.

Specifika

Každá pojišťovna pojala tento systém trochu po svém, ale jen skrze bonusový systém lze dosáhnout na nejlevnější povinné ručení, ať už u kterékoliv z našich pojišťoven. Bonus bývá obvykle maximálně 50% s růstem 5% za každý rok (12 měsíců) bezeškodného období. Není ale výjimkou maximální bonus vyšší (i 60%), případně rozdílný výpočet jeho výše. Zmínil bych například progresivní systémy, kde lze získat za rok až 15% bonus.

Některé pojišťovny, ve snaze přilákat klienty, „odpouštějí“ i dopravní nehody- například vám za první způsobenou nehodu neodečtou bonus. Jiné pojišťovny zase vsázejí na přenášení bonusů. To může mít dvě základní podoby- povinné ručení na jiný produkt (typicky například havarijní pojištění) nebo z jednoho řidiče na druhého (např. člena domácnosti nebo rodiny), což nikdy neublíží.

Tipy:

- Bonusy jsou převoditelné mezi pojišťovnami!

- Někde vám nabídnou i „startovní“ bonus za přislíbení, že v budoucnu budete mít určitou délku bezeškodného období- při nedodržení musíte jen doplatit to, co vám původně zlevnili.

- Online povinné ručení je stále nejlevnější a o bonusy v žádném případě nepřijdete- ani při využití srovnávačů pojištění.

- Některé pojišťovny nabízejí převod bonusu i na havarijní pojištění, případně mezi členy rodiny!

Dálniční známky

Pro využívání českých dálnic musí být vozidla vybavena dálniční známkou, případně palubní jednotkou pro placení mýta. Jaké jsou změny pro další rok?

Téměř žádné. Mýto stále funguje zcela stejně- musí ho platit všechna vozidla nad 3,5 tuny, která chtějí jet po dálnici, rychlostní silnici nebo po některých úsecích na silnicích první třídy. Pro vozidla do 3,5 tuny pak stále fungují tradiční dálniční známky, na nichž se letos změnil pouze design a barvy. Loňské, dle subjektivního názoru elegantnější a pohlednější růžovo-modré/hnědé/zelené nahradily veselejší zeleno-modré. Ceny i délky platnosti zůstávají stejné, tedy 250Kč za desetidenní, 350Kč za měsíční a 1200Kč za roční známky.

Nová lékárnička

Už je tomu pár měsíc, co na našich silnicích platí povinnost vozit jako součást povinné výbavy novou lékárničku. Pokud tedy ještě novou lékárničku nemáte, riskujete pokutu a měli byste to co nejdříve napravit. Zakoupit ji lze u většiny benzínových stanic- nejlevnější vás přitom připraví o pouhou stokorunu. A jak přesně nová autolékárnička povinná od prvního ledna letošního roku vypadá, nám ukazuje tato tabulka


Povinná výbava

Stejně jako nelze s automobilem vyjet bez sjednaného povinného ručení, zákon nám stejně tak nedovoluje vyrazit na cestu bez povinné výbavy. Co přesně obsahuje, si povíme v tomto článku. Každý z nás alespoň přibližně tuší, řidič neřidič, že bez rezervní pneumatiky to nepůjde. A přitom právě ta v některých případech nemusí být přítomna- pokud jsou pneumatiky opravitelné na dojezd.

V kritických případech je nejdůležitější, v poslední době tolik zmiňovaná, autolékárnička. Ta prošla od nového roku docela radikálními změnami, z nichž je největší asi povinná přítomnost resuscitační masky. Jak jsme si řekli výše, rezerva je také povinná, vyjma automobilů se speciálními pneumatikami, které lze opravit sprejem.

Dalším nutným vybavením je výstražný trojúhelník, důležité to výstražné zařízení, pokud nějakým způsobem blokujeme provoz a nesmíme dopustit, aby do nás někdo vrazil. Dalším důležitým signalizačním prvkem jsou reflexní vesty, které se vyplatí mít vždy po ruce, protože následky sekundárních nehod jsou pro nechráněné účastníky nehod často fatální. Je lepší mít jich u sebe alespoň pár, na dosah řidiče.

Vozíme-li v automobilu rezervní pneumatiku, potřebujeme také nářadí na její případnou výměnu. Jde o zvedák (hever) a klíč na matice u kol. Nesmíte vyjet ani bez náhradních žárovek- v automobilu musíte mít alespoň jednu náhradní od každého typu vnější signalizace a osvětlení. Poslední nutností jsou pak pojistky, pro které platí taktéž, že od každého druhu musíte mít alespoň jednu náhradní.

Tipy:

 • Kromě povinné výbavy je dobré zapojit alespoň některé prvky z výbavy doporučené- například vlečné lano může být nedocenitelným pomocníkem
 • Pozor na správné umístění výstražného trojúhelníku v dostatečné vzdálenosti od místa, před kterým chceme varovat. Pokud si nejsme jistí, vždy je lepší umístit trojúhelník dál proti směru provozu, abychom o sobě dali vědět s dostatečným předstihem. Ale pozor, trojúhelník jdeme umísťovat až s navléknutou reflexní vestou!
 • Musíte s sebou mít i některé dokumenty- technický průkaz a zelenou kartu, která dokazuje, že máte řádně sjednané povinné ručení

Havarijní pojištění

 

Všichni asi dobře víme, co havarijní pojištění je, jak nám může pomoci. Podívejme se na něj tedy trochu jinak, z pohledu pohodlného uživatele internetu, či spořivého řidiče, nebo například z pohledu nadstandardně náročného klienta. Nejprve však krátké představení tohoto produktu pro ty, které doteď z nějakého důvodu minul.

Nadstandardní ochrana

Jde o čistě volitelný druh pojištění, zákon vám ho rozhodně nenařizuje, jako je tomu u jiného pojištění vozidel (povinného ručení). Chrání (z finančního hlediska) váš automobil pro případ, že jste způsobili dopravní nehodu, případně v dalších situacích, jako jsou živelné pohromy, vandalismus, krádeže a podobné.

Co nejlevněji? Jedině internet

Pokud chceme uspořit, někdy i tisíce korun ročně, rozhodně se vyplatí využít internetu a snadného sjednání pojištění přes online formuláře. Můžete tak učinit jak skrze stránky většiny pojišťoven (včetně Kooperativa pojišťovny a dalších velkých pojišťoven) nebo skrze portály zprostředkovatelů pojištění vozidel. Ti mají často velmi výhodné nabídky, které jsou výrazně levnější, než online nabídky samotných pojišťoven, o nevýhodném osobním sjednávání už vůbec nemluvě. Tyto takzvané srovnávače pojištění (známé jsou například iPojištění nebo ePojisteni) mohou skoro každému řidiči ušetřit tisíce korun ročně, což platí pro havarijní pojištění i ostatní druhy pojištění. O důvodech se můžete dočíst v samostatném článku na našem webu.

spočítat havarijní pojištění

Něco pro nejnáročnější

Nadstandard až luxus, i takovou podobu může havarijní pojištění mít. Můžete se cítit jako v bavlnce, naprosto minimalizovat potenciální finanční rizika. Jednou z možností, jak toho dosáhnout, je sjednání takzvaného GAP pojištění. Jde o absolutní nadstavbu pro tradiční pojištění, díky které získáte od pojišťovny rozdíl mezi reálnou cenou automobilu a pořizovací cenou automobilu. Automobily, hlavně v prvních letech po pořízení, rychle ztrácejí svou tržní hodnotu, takže po třech letech máte z auta za milion jen vozidlo za 500 000Kč-díky GAP pojištění můžete v případě krádeže nebo totálního zničení vozu získat i oněch 500 000Kč, o které tržní cena vašeho vozu klesla, na které díky normálnímu pojištění nárok nemáte.

Srovnávače pojištění

 

Pokud bychom měli hledat levné povinné ručení, tedy pouze povinné ručení, bez toho, aniž by naše situace byla extrémně nestandardní, můžeme čistou hlavou svěřit budoucnost svého pojištění online srovnávačům, které mají několik výrazných výhod.

Výhodnější sazby

U mnoha případů těchto srovnávačů platí, že se snaží vydělat. To je věc dobrá, protože díky potřebě silného apelu na klienty přicházejí s nabídkami, které jinde nemusejí být dostupné. S pojišťovnami mají tyto subjekty individuální smlouvy, které jsou výhodnější, než standardní nabídky pro běžné klienty. Proč tomu tak je? Protože pojišťovny získávají spoluprací s těmito společnostmi obrovskou reklamu, díky které si mohou dovolit o pár procent ubrat na sazbě pojistného. Je to vlastně obdobné, jako při sjednávání online pojištění- získáváte slevu za to, že pojišťovna bude méně administrativně zatížená.

Stačí se podívat na internetové stránky těchto srovnávačů- mají ve své nabídce snad všechny pojišťovny, vlastně je zdarma propagují, a i kdyby pojišťovny sebevíce chtěly, nemohou tento způsob distribuce svých produktů ignorovat, protože progresivnější pojišťovny by snadno své pomalejší konkurenty překonaly. Stačí jít na stránku společností, jako je ePojisteni, kde uvádějí některé z výhod jejich řešení- skoro všichni klienti mohou díky jejich nabídkám ušetřit a průměrná roční úspora činí těžko uvěřitelných, ale o to příjemnějších více než 2500Kč.

Kalkulace nabídek všech pojišťoven

srovnávače pojištění nabízejí i jednoduché a přehledné srovnání cen produktů pojišťoven, které vám mohou nabídnout. Je tak velmi snadné se zorientovat, vybrat nejlevnější pojišťovnu právě pro vás, a online vyřídit nejlevnější povinné ručení, které můžete získat. Při využívání služeb těchto společností víceméně odpadá i starost o další výhodné nabídky pojišťoven, které vám jinak mohou přes online žádosti uniknout. Tyto nabídky jsou většinou tak výhodné, že levnější povinné ručení už prostě nedostanete. Přitom není problém stejně výhodně sjednat i havarijní pojištění, pojištění majetku a podobně, u kterékoliv z českých pojišťoven.

Povinné ručení online

Většina z nás, řidičů, vlastní automobil. Výjimkou nejsou ani řidiči, kteří vlastní dvě, tři i více vozidel. Otázku povinného ručení tak řeší každoročně mnoho lidí, kteří chtějí, nebo by alespoň měli chtít, získat to nejlepší, co jim trh nabízí. V případě povinného ručení to znamená hlavně co nejnižší cenu a kvalitní produkt, se kterým se nikdy neocitneme v situaci, kdy nevíme, jak dál, což je na silnici stav velmi nepříjemný.

Pro získání kvalitního povinného ručení už nemusíme obcházet pobočky pojišťoven, jako tomu bylo ještě před pár lety. Vše je naštěstí už na internetu, informace i způsob samotného sjednání povinného ručení. Jak tedy na to nejlevnější povinné ručení online?

Nabídky pojišťoven

Pro samostatné klienty, kteří jsou ochotni a schopni vše vyřešit po internetu a tím ušetřit pojišťovně výdaje za čas zaměstnanců, mají pojišťovny připraveny většinou slevy. Ty startují okolo 3%, standardem je pak 5% až 15%, což už se rozhodně dá považovat za výrazné ušetření, ročně řádově v stokorunách, u silnějších vozů i v tisících. Narazit je možné i na 20% slevu, ale rozhodně to není obvyklé a takové nabídky bývají i časově omezené.

Lze hledat i jinak

Pokud nechceme důkladně studovat a propočítávat nabídky jednotlivých pojišťoven, můžeme využít takzvaných internetových kalkulátorů. Ty dokáží, dle námi zadaných parametrů, vypočítat nabídku všech pojišťoven, kterou nám poté předloží. Okamžitě vidíme ceny, které ročně zaplatíme, takže srovnání, alespoň cenové, je věcí vteřin.

Nic není bezchybné

Ani tento způsob však nemůže plně nahradit základní průzkum, díky kterému můžeme dost možná ušetřit i více, než nám prozrazuje kalkulátor. Nikdy není možné pochytit, v automatizovaném systému, všechny náležitosti, slevy, akce, výhodné balíčky a kombinace, a už vůbec ne samotnou kvalitu produktů, které společnosti nabízejí, byť alespoň na poli povinného ručení máme jistotu danou zákonem, který jasně stanoví, jaké musí mít zákonné pojištění odpovědnosti z provozu vozidla (tedy povinné ručení) minimální parametry.

Není od věci si ušetřit čas díky kalkulátoru, ale nezapomínejme na to, že nejsou všemocné. A také mějme na paměti, že povinné ručení je silně individuální produkt, proto vybírejme vlastní hlavou a nedejme na doporučení, která mohou být myšlena dobře, ale nejsou vhodná pro nás a náš vůz. O fungování a výhodách použití kalkulátorů se můžete dočít v samostatném článku “Srovnávače pojištění”.

AIM pojišťovna

V roce 2006 vznikla pojišťovna AIM, která staví na zkušenostech makléřské a poradenské společnosti. Centrála se nachází v Maďarsku, ale v dnešní době jde o mezinárodní skupinu, která se soustředí na poskytování nezvyklých pojišťovacích produktů, nebo i těch tradičních, ale nezvykle uchopených.

Krédem společnosti je individualita – jedinečný je každý klient, a proto musí být jedinečný i každý produkt. Pojišťovna AIM je připravena své produkty přizpůsobovat doslova každému.

AIM se specializuje na pojištění neživotní:

 • Pojištění prodloužené záruky na zboží
 • Pojištění lodí
 • Pojištění odpovědnosti z podnikání
 • Pojištění strojů, techniky
 • Pojištění podnikání, korporací, průmyslu
 • Pojištění vozidel

Bohužel bez povinného ručení

Potenciální klienti AIM pojišťovny jsou pravděpodobně zklamaní, protože si povinné ručení u této pojišťovny nesjednají. AIM se specializuje na netradiční a nadstandardní služby a povinné ručení je už z principu konzervativním produktem, který je do velké míry jasně specifikován v zákonech – a veškerý nadstandard se AIM daří včlenit do produktu mnohem svobodnějšího, do havarijního pojištění.

Havarijní pojištění

AIM poskytuje bezkonkurenční služby v oblasti havarijního pojištění, které nazvali AUTOMOTOKASKO. Obsahuje celou řadu služeb:

 • Havarijní pojištění pro rizika: živelních událostí, vandalismu, krádeží a havárií
 • Připojištění náhradního vozidla
 • Pojištění okenních skel
 • Připojištění zavazadel
 • Rozsáhlejší asistence
 • Úrazové připojištění osob ve vozidle (nebo jenom řidiče)
 • Pojištění na novou cenu, GAP

Neztratíte ani korun – GAP

V havarijním pojištění jde o naprostý vrchol – mít sjednané pojištění GAP znamená, že se nemusíte o své auto vlastně vůbec bát. Když vám ho někdo zničí, nebo odcizí, pojišťovna vyplatí škodu z havarijního pojištění (tedy obecnou cenu mínus spoluúčast) a rozdíl mezi cenou nového vozidla a obecnou cenou vám doplatí z GAP pojištění. Dokonce vám doplatí i spoluúčast, takže si z peněz od pojišťovny můžete koupit totožné vozidlo a to zcela nové (svým způsobem si tedy i přilepšíte).

Asistenční služby

Asistenci u pojišťovny AIM zařizuje společnost Mondial:

 • Základní asistenční služby jsou k pojištění zdarma
 • Rozšířené služby (jedny z nejobsáhlejších na trhu), AIM ASISTANCE PLUS je možno dokoupit

Allianz pojišťovna

Jedna z největších pojišťoven u nás i na světě je původem z Německa, kde vznikla v devatenáctém století. V České republice jí patří čtvrtá příčka, byť donedávna byla mezi třemi nejoblíbenějšími pojišťovnami, než ji předběhla konkurence v podobě ČSOB pojišťovny.

Allianz na našem trhu začala poměrně brzy, už v roce 1993 – brzy tedy oslaví 20 let fungování na našem trhu.

Tato pojišťovna poskytuje všechny druhy pojištění, které si běžní klienti mohou přát:

 • Pojištění nemovitostí a domácností
 • Pojištění odpovědnosti
 • Pojištění podnikání a firem
 • Cestovní pojištění
 • Jedinečné pojištění pro golfisty
 • Penzijní připojištění
 • Životní pojištění
 • Pojištění vozidel

Povinné ručení

Allianz nabízí v ČR povinné ručení už od roku 2000, kdy ho mohly začít nabízet i jiné pojišťovny, než ČP. Klienti si volí jednu ze tří základních podob povinného ručení:

 • NORMAL se základními limity, tedy 35 000 000 Kč, základními asistenčními službami a dokonce i úrazovým připojištěním pro děti.
 • OPTIMAL zahrnuje i připojištění pro případ živelních událostí a poškození vozu zvěří.
 • EXKLUZIV chrání i proti střetu se zvěří a obsahuje pojištění bonusu v případě první pojistné události. Klient má také v případě potřeby k dispozici náhradní vozidlo do 1 000 Kč na den až na 5 dní.

Povinné ručení u Allianz je možno sjednat i na část roku – jedná se o takzvané sezónní povinné ručení (typické například pro motocykly) a na nepojištěné měsíce není nutno vůz odhlašovat z registru – jen s ním samozřejmě nesmíme vyjet na silnici.

Havarijní pojištění

Allianz nabízí havarijní pojištění už od roku 1995. V současné době si mohou klienti pojišťovny vybrat ze tří variant:

 • NORMAL chrání před škodami z vandalismu, živelních událostí i odcizení a obsahuje náhradní vozidlo a základní asistenci.
 • OPTIMAL je typickým all-risk pojištěním a chrání tedy před škodami z živelních událostí, odcizení, vandalismu a havárií.
 • EXKLUZIV je nejrozsáhlejší varianta, která obsahuje i službu GAP, tedy pojištění na novou cenu. V případě první pojistné události se klientovi varianty EXKLUZIV nebude snižovat bonus.

I tento produkt lze sjednat jako sezónní pojištění. U havarijního pojištění je to obzvláště výhodné, protože i když si některé měsíce nepojistíme, můžeme s vozidlem stále vyjet (máme-li tedy povinné ručení).

Asistence

Pokud máme sjednáno havarijní pojištění i povinné ručení u Allianz, limity plnění se sčítají. Klienti si však mohou dokoupit i vyšší asistenční služby, které obsahují:

 • Náhradní vozidlo a jeho přistavení, pokud je naše vlastní neschopno jízdy, nebo bylo odcizeno.
 • Dovoz PHM, když nám dojdou.
 • Výměnu PHM, když špatně natankujeme.
 • Možnost zvolit si limity plnění, jaké potřebujeme.

Připojištění

 • Úrazové pojištění
 • Připojištění zavazadel
 • Náhradní vozidlo na maximálně 10 dnů
 • Připojištění skel, kde můžeme mít limit až 100 000 Kč

AXA pojišťovna

Společnost AXA si zakládá na opravdu dlouhé tradici. Od roku 1816 si buduje silnou pozici na finančním trhu, na kterém jde dnes o největší společnost vůbec –  i mezi společnostmi obecně jde o jednu z deseti největších firem dle tržeb na světě.

Na český trh vstoupila roku 2000, avšak neživotní pojišťovna byla založena až roku 2008. Celá skupina AXA nabízí bezkonkurenční šíři produktů:

 • Bankovní služby
 • Investiční služby
 • Životní pojištění
 • Penzijní připojištění
 • Asistenční služby
 • Pojištění nemovitosti a domácnosti
 • Cestovní pojištění
 • Pojištění vozidel

Povinné ručení

AXA přistupuje k povinnému ručení jinak, než je na našem trhu zvykem. Základní výše pojistného je určena několika parametry, z nichž tím nejdůležitějším je výkon motoru v kilowatech (běžně jde o objem motoru v kubických centimetrech). Dalšími dvěma parametry je velikost obce a věk klienta.

 • V ceně povinného ručení jsou i asistenční služby na území ČR i v cizině.
 • Klienti si mohou vybrat mezi limity ve výši 35 milionů a 70 milionů korun.

Havarijní pojištění

Klienti se mohou pojistit pro případ:

 • Vandalismu
 • Havárie
 • Krádeže
 • Živelní události

Volitelná je i spoluúčast a to: 2%, 5%, 10%. K dispozici je i celá řada připojištění a klienti mohou zdarma využívat rozsáhlé asistenční služby v ČR i v zahraničí.

Asistenční služby

 • V ceně jsou asistenční služby na území ČR i zahraničí.
 • Pro případ poruchy na českém území AXA asistenci pouze zorganizuje, ale nezaplatí.
 • Asistence obsahuje i „plnění“ v případě poškození pneumatiky, ztrátě klíčů, záměně paliva a podobně.
 • Limit 10 tisíc korun pro právní asistenci.

Pro opatrné řidiče je k dispozici i rozšíření právní asistence KOMFORT.

Připojištění

 • Úrazové pojištění osob ve vozidle
 • Pojištění autoskel s maximálním limitem (pouze) 20 000 Kč a se spoluúčastí 20 %
 • Připojištění zavazadel s limitem 30 000 Kč
 • Připojištění náhradního vozidla až na 7 dní s denním limitem maximálně 1 200 Kč

Česká pojišťovna

V roce 1827 vznikla společnost, která je předchůdcem naší největší a nejstarší pojišťovny – První česká vzájemná pojišťovna. A protože měla ČP, na rozdíl od ostatních finančních institucí, to štěstí, že nebyla za komunismu zrušena, působí na našem trhu soustavně do dnes. V dnešní době už ale patří Generali PPF Holdingu, který mimo jiné vlastní i českou pobočku pojišťovny Generali. Vzhledem k tomu, že většinu v tomto holdingu drží právě Generali, většina našeho pojišťovacího trhu je ovládána touto italskou pojišťovnou, která je dle tržeb druhá největší na světě, hned po pojišťovně AXA.

Česká pojišťovna samozřejmě nabízí komplexní ochranu pro všechny možné příležitosti včetně:

 • Životního pojištění
 • Cestovního pojištění
 • Pojištění nemovitosti a domácnosti
 • Penzijního připojištění
 • Pojištění psů a koček
 • Pojištění podnikání a průmyslu
 • Pojištění vozidel

Povinné ručení

Bohatší nabídku služeb než Česká pojišťovna v oblasti povinného ručení asi nenabízí žádná pojišťovna na našem trhu. Základem je pět balíčku povinného ručení, ze kterých si klienti vybírají:

 • START poskytuje pouze základní limity plnění 35 milionů korun.
 • STANDARD přináší limity 50 milionů korun a úrazové pojištění řidiče. V ceně jsou zahrnuty i asistenční služby v případě havárie.
 • EXCLUSIVE poskytuje limity až 100 milionů korun, což je pro většinu pojišťoven v ČR strop. Asistenční služby platí i v případě poruchy vozu a úrazové pojištění se vztahuje na všechny přepravované osoby.
 • EXCLUSIVE PLUS už poskytuje obrovské limity, 120 milionů korun. Každý klient dostane dárek v podobě chytrého telefonu. Při způsobení první pojistné události se klientům nesnižuje bonus.
 • EXCLUSIVE MAX už je neprůstřelná varianta pojištění – s limity 150 milionů korun, pojištěním střetu se zvěří a nezapočítáváním amortizace vozu při pojistném plnění.

ČP poskytuje i nadstandardní bonus za délku bezeškodného období a to 55 %.

Havarijní pojištění

 • All-risk s pojištěním neoprávněného použití vozidla.
 • Spoluúčast od 1 % do 30 %.
 • Klienti si mohou vybrat i havarijní pojištění platné pouze v ČR a ušetřit tak.

Připojištění

 • Úrazové pojištění
 • Asistence POHODA, POHODA SPECIAL a POHODA SOS
 • Pojištění autoskel – limit až 100 000 Kč
 • Pojištění zavazadel – limit až 50 000 Kč
 • Náhradní vůz
 • Pojištění GAP – pojištění na novou cenu, díky kterému má klient při zničení, nebo odcizení vozu dostatek peněz od pojišťovny na nákup zcela nového vozu stejného typu a značky

Reklama:
Nejvýhodnější pojištění vozidel nabízí Česká pojišťovna na webu epojisteni.cz.

ČPP Pojišťovna

Stejně jako pojišťovna Kooperativa, i Česká podnikatelská pojišťovna je vlastně rakouské Vienna Insurance Group, jednou z nejdůležitějších pojišťoven v Evropě.

Česká podnikatelská pojišťovna vznikla už v roce 1995 a poskytuje komplexní služby ve všech oblastech pojišťovnictví včetně:

 • Životního pojištění
 • Cestovního pojištění
 • Pojištění nemovitosti a domácnosti
 • Pojištění podnikání
 • Pojištění odpovědnosti
 • Pojištění vozidel

Povinné ručení

Česká podnikatelská pojišťovna nepatří v globálu k našim největším pojišťovnám, ale v oblasti povinného ručení je jednou z nejúspěšnějších – s více než milionem pojištěných vozidel je trojkou na trhu s povinným ručením.

Prvenství jí patří v rychlosti, s jakou získává nové klienty (za minulý rok 2011 ČPP získala na 60 tisíc nových vozidel do zákonného pojištění).

Povinné ručení od České podnikatelská pojišťovny se může vyplatit kombinovat s havarijním pojištěním, protože klienti získávají slevu na KASKO pojištění. Výše této slevy odpovídá variantě povinného ručení, kterou má klient sjednanou:

 •  SPOROPOV obsahuje základní limity 35 milionů korun a na škody způsobené v zahraničí je uplatňována spoluúčast řidiče. V ceně jsou i asistenční služby a to dokonce i v případě poruchy vozidla. Sleva na havarijní pojištění činí 5 %.
 • SPECIÁLPOV má limity zvýšeny na 50 milionů korun a pojistné události v zahraničí už se spoluúčastí nepočítají. Rozsáhlé asistenční služby jsou ještě výhodnější, díky pětinásobným limitům. Zdarma k SPECIÁLPOV je i úrazové pojištění pro řidiče.
 • SUPERPOV zvedá limity na 100 milionů korun a limity pro úrazové pojištění se zdvojnásobují.

TIP: Pokud nejste spokojeni s bonusem, můžete zažádat o službu Extrabonus PROFI, která řidičům propůjčuje 15% bonus za slib tří roků, po které nezpůsobí pojistnou událost.

Havarijní pojištění

Česká podnikatelská pojišťovna nabízí dva produkty havarijního pojištění – pro nová vozidla je to IDEÁLKASKO a pro vozidla starší je to SPOROKASKO.

 • IDEÁLKASKO je buď all-risk, nebo pouze pojištění proti odcizení a živelní události, záleží na výběru klienta.
 • SPOROKASKO platí pouze v České republice a je tedy výrazně levnější.

Připojištění

 • Úrazové pojištění
 • Pojištění autoskel, kdy při jejich opravě v partnerském servisu odpadá povinnost platit spoluúčast
 • Připojištění zavazadel – dvě varianty, kdy se můžeme buď pojistit proti všem rizikům, nebo můžeme vynechat odcizení a ušetřit tak
 • Náhradní vozidlo
 •  ASISTENCE PLUS, neboli širší asistence
 • Pojištění střetu se zvěří, škod způsobených zvířaty a živelních událostí

ČSOB pojišťovna

ČSOB pojišťovna vznikla sloučením Chmelařské vzájemné pojišťovny a IPB pojišťovny. Jejím vlastníkem je belgická finanční skupina KBC. Skupina ČSOB vlastní i další značky: Poštovní spořitelnu (druhou největší banku u nás), Hypoteční banku a oblíbenou Českomoravskou stavební spořitelnu.

ČSOB se v roce 2011 zařadila mezi vůbec největší pojišťovny na českém trhu. Patří jí třetí místo za téměř nedostižnou ČP a Kooperativou.

Univerzální pojišťovna jako ČSOB samozřejmě nabízí veškeré možné typy pojištění:

 • Životní pojištění
 • Cestovní pojištění
 • Pojištění nemovitosti a domácnosti
 • Pojištění odpovědnosti
 • Pojištění podnikání, průmyslu, firem
 • Pojištění vozidel

Povinné ručení

ČSOB se nechala inspirovat trendem, který u nás prosazuje zejména AXA pojišťovna – tedy počítání pojistného na základě výkonu motoru vozidla, ne jeho objemu. I díky tomu je ČSOB pojišťovna považována za inovátora v pojištění vozidel. Klienti si vybírají ze tří variant povinného ručení:

STANDARD obsahuje základní limity pro škody způsobené na majetku, tedy 35 milionů korun, ale pro škody způsobené na zdraví jsou tyto limity zvýšeny na 44 milionů korun. STANDARD obsahuje i úrazové připojištění pro řidiče, asistenci zdarma a pojištění osobních věcí řidiče a jeho rodiny.

DOMINANT zvyšuje limity na 60 000 000 Kč. Limity všech připojištění v ceně se zvedají na dvojnásobek.

PREMIANT poskytuje limity 100 milionů korun. Dále rostou i limity připojištění a to na trojnásobek verze STANDARD. PREMIANT obsahuje i krytí škod na pojištěném vozidle do pěti tisíc korun, tedy takové malé havarijní pojištění.

Bonusy:  Progresivita pojišťovny je vidět i na bonusu, který je taktéž progresivní, tedy roste čím dál rychleji a maximální bonus je k dispozici již za 8 let bezeškodného období.

Bez starostí:  Klienti ČSOB při pojistné události způsobené klientem jiné pojišťovny mají tu výhodu, že vždy jednají pouze s ČSOB, která veškeré další náležitosti vyřídí sama.

Havarijní pojištění

 • KASKO DOMINANT je vrcholná verze havarijního pojištění od ČSOB pojišťovny, ale přesto nenabízí pojištění proti krádeži – to lze sjednat pouze jako připojištění
 • KASKO MINI obsahuje pouze pojištění střetu se zvířetem a živelních událostí

Obě varianty obsahují základní asistenci zdarma.

Připojištění

 • Pojištění náhradního vozidla
 • Připojištění zavazadel
 • Úrazové pojištění
 • Pojištění autoskel
 • Rozsáhlejší asistenční služby v ČR i v zahraničí

Reklama:
Pojišťovna ČSOB nabízí své produkty z oblasti pojištění vozidel na webu csob.cz, nebo za velmi zvýhodněné tarify na webu epojisteni.cz.

Direct pojišťovna

Velmi moderní a zajímavá pojišťovna, takové je společnost Direct, člen pojišťovací skupiny RSA, která působí na celém světě a funguje již více než tři sta let.

Direct se od ostatních pojišťoven odlišuje zejména prodejním modelem, který se zaměřuje na prodej pojištění skrze internet a telefon. Direct zašel tak daleko, že nemá vlastní pobočky, pouze pražské sídlo. Vše je tedy na klientech samotných a telefonních operátorech, případně na makléřských společnostech, které produkty pojišťovny Direct také nabízejí.

Díky tomu, že Direct neprovozuje pobočky a neplatí si ani zdaleka tolik pracovníků, jako ostatní pojišťovny, může výrazně ušetřit, což se projevuje i na ceně produktů. Díky tomu je pojišťovna Direct velmi levná. Nabízí pouze neživotní pojištění pro běžné klienty (tedy žádné korporátní pojištění a podobně):

 • Pojištění nemovitostí a domácností
 • Cestovní pojištění
 • Cestovní pojištění pro cesty po České republice
 • Pojištění automobilů
 • Pojištění motocyklů

Povinné ručení

Klienti si mohou vybrat buď variantu s limity plnění 35 milionů korun, nebo s limity plnění 70 milionů korun. V ceně obou variant jsou asistenční služby ASIST a služba AutoHELP. Druhá zmiňovaná služby je obdobou populární služby, kdy veškerou komunikaci s cizí pojišťovnou přebírá Direct, takže klientům odpadají starosti a strest.

Klienti mohou nabírat slevu prostřednictvím bonusu za bezeškodní období a to až do 50 %. Sleva je poskytována i na další vozidla jednoho klienta.

Havarijní pojištění

Direct nabízí tři verze havarijního pojištění:

 • MINI chrání proti nepředvídatelným škodám, ať už způsobeným vandalismem, nebo živelní událostí.
 • OPTI+ navíc přidává ochranu před škodami způsobenými odcizením.
 • MAXI doplňuje all-risk díky pojištění proti havárii.

Spoluúčast je samozřejmě nutná, ale klienti si mohou vybrat z velkého množství možností:

 • 5% spoluúčast, nejméně 5 000 Kč
 • 10% spoluúčast, nejméně 10 000 Kč
 • 15% spoluúčast, nejméně 15 000 Kč
 • 30% spoluúčast, nejméně 30 000 Kč

Připojištění

 • Pojištění nákladů na náhradní vozidlo do limitu 30 000 Kč – není časově omezeno.
 • Úrazové pojištění řidiče
 • Úrazové pojištění řidiče a spolujezdce
 • Úrazové pojištění všech osob ve vozidle
 • Pojištění bonusu proti způsobení pojistné události
 • Pojištění škod způsobených špatným stavem silnice
 • Pojištění čelního skla
 • Pojištění všech skel

Asistenční služby

 • ASIST jsou poskytovány klientům, kteří mají sjednáno pouze povinné ručení od Direct.
 • ASIST+ zase mají všichni klienti s havarijním pojištěním Direct.
 • TOP ASIST je příplatková asistence, která pomáhá klientům ve všech možných situacích v ČR i v cizině.

Generali pojišťovna

Největší pojišťovna na světě, Generali, vznikla v rakouské monarchii v roce 1831. Přesněji, vznikla na apeninském poloostrově v Terstu. Jedna z prvních poboček vznikla i v Čechách, v Praze. Dnes je Generali nejdůležitější pojišťovnou v České republice, protože (z 51 %) vlastní i Českou pojišťovnu.

Návrat na český trh po sametové revoluci přišel v roce 1993 a v současné době se jedná o univerzální pojišťovací společnost, která však nepatří mezi nejsilnější na trhu – patří jí pouze 6 % trhu a 6. místo mezi pojišťovnami v ČR. Generali Pojišťovna poskytuje tyto služby:

 • Životní pojištění
 • Cestovní pojištění
 • Pojištění podnikání, průmyslu,…
 • Pojištění odpovědnosti
 • Pojištění nemovitosti a domácnosti
 • Pojištění vozidel

Povinné ručení

Klienti mají na výběr z těchto tří verzí povinného ručení:

 • ZÁKLAD nabízí pouze základní limity 35 milionů korun a základní asistenci.
 • KOMPLET poskytuje limity 70 milionů korun a obsahuje i lepší asistenční služby a pojištění střetu se zvířaty.
 • EXKLUZIV nabízí limity 100 milionů korun a úrazové připojištění řidiče i připojištění náhradního vozidla.

Bonus za bezeškodní období je počítán běžným způsobem, tedy 5 % za každých 12 měsíců. Maximální bonus je 55 % a lze ho převést na havarijní pojištění a vůz manželky/manžela.

Havarijní pojištění

 • MINIKASKO chrání pouze proti vandalismu a živelním událostem. Pojištění pro případ havárie není možné sjednat ani jako připojištění. Naopak, pojištění odcizení je možné přidat formou připojištění.
 • KASKO poskytuje více možností, jak si havarijní pojištění přizpůsobit k obrazu klienta. Lze sjednat i ve variantě all-risk.
 • RETRO využijí majitelé vozů starších 6 let, kteří se spokojí s fixními limity plnění, maximálně 150 000 Kč.

Připojištění

 • Příplatková asistence
 • Pojištění autoskel
 • Úrazové pojištění řidiče
 • Úrazové pojištění řidiče a dětí v odpovídajících sedačkách
 • Úrazové pojištění všech míst ve vozidle
 • Náhradní vozidlo
 • Pojištění právní ochrany
 • Pojištění zavazadel

HVP Pojišťovna

Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska obnovilo v roce 1992 činnost Hasičské vzájemné pojišťovny, která původně vznikla na začátku dvacátého století. HVP má za úkol chránit majetek i život, ať už hasičů, nebo běžných klientů.

Hasičská vzájemná pojišťovna je, vzhledem k velmi specifickému názvu asi i překvapivě, univerzálním pojišťovacím ústavem, který vás pojistí téměř proti všemu. Klienti mohou sjednávat:

 • Životní pojištění
 • Cestovní pojištění
 • Pojištění nemovitostí a domácností
 • Úrazové připojištění
 • Pojištění odpovědnosti
 • Pojištění podnikání, zemědělců a podobně
 • Pojištění vozidel

Povinné ručení

 • STANDARD má pouze základní limity 35 000 000 Kč a základní asistenci.
 • NADSTANDARD poskytuje dvojnásobné limity plnění, základní asistenci a úrazové pojištění osob ve vozidle.

HVP, věrna svému jménu, poskytuje slevu pro dobrovolné hasiče i vozidla Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska. Maximální dosažitelný bonus za bezeškodní průběh pojištění je 60 %.

Havarijní pojištění

 • Havarijní pojištění od HVP kryje pro případ havárie a živelní události.
 • Lze sjednat i pojištění proti odcizení a vandalismu – v takovém případě klient získá all-risk pojištění.
 • Asistenční služby od AXA ASSISTANCE zdarma.
 • Spoluúčast je volitelná a to od 2 do 30 tisíc korun.
 • Územní platnost: Evropa.
 • K dispozici je i celá řada připojištění

Připojištění

 • Připojištění čelního skla
 • Připojištění všech skel
 • Příplatkové asistenční služby
 • Úrazové pojištění
 • Pojištění zavazadel
 • Pojištění mimořádné výbavy

Kooperativa pojišťovna

Na našem trhu začala Kooperativa fungovat už v roce 1991, jako první zahraniční pojišťovna po uvolnění trhu vůbec. Patŕí rakouské Vienna Insurance Group, která patří mezi důležité evropské pojišťovny.

Na našem trhu se Kooperativě daří. Dokládá to zejména fakt, že jí patří asi čtvrtina trhu s pojištěním a že jde o druhou největší pojišťovnu v ČR, hned po České pojišťovně.

Kooperativa nabízí samozřejmě všechny možné druhy pojištění, ale i přes svou velikost poskytuje některé nezvyklé a moderní prvky v mnoha svých produktech, mezi kterými najdeme:

 • Životní pojištění
 • Penzijní připojištění
 • Cestovní pojištění
 • Pojištění odpovědnosti
 • Pojištění nemovitostí a domácností
 • Pojištění podnikání, průmyslu, firem,…
 • Pojištění vozidel

Povinné ručení

Kooperativa nabízí poměrně standardní podobu povinného ručení. Klienti si vybírají ze tří limitů plnění:

 • 35 000 000 Kč
 • 70 000 000 Kč
 • 100 000 000 Kč

Na první pohled překvapí, že služba NA100PRO není v ceně povinného ručení, ale klienti si ji musejí sjednat jako připojištění – jde totiž o službu, kterou mnoho pojišťoven zdarma nabízí – pojišťovna v ní přebírá odpovědnost za komunikaci s pojišťovnou viníka nehody, které jsme byli účastníky. Jenže služba NA100PRO obsahuje víc, než jen to – pojištění proti živlům a pojištění náhradního vozidla. Klienti tak mají možnost si tento balíček služeb vzít jako celek, nebo ho nevyužívat vůbec. Klienti k povinnému ručení zdarma obdrží i asistenční služby.

Havarijní pojištění

Havarijní pojištění od Kooperativy přináší už o něco zajímavější služby, respektive prvky. Jádro je ale běžné – klienti si mohou zvolit kombinaci čtyř hlavních rizik, před kterými havarijní pojištění chrání:

 • Pojištění havárie
 • Pojištění odcizení
 • Pojištění vandalismu
 • Pojištění živelních událostí

Asi největší zajímavost najdeme u položky spoluúčast, která je u Kooperativy, pokud si to klient přeje, velmi nízká – může činit pouhé 2 000 Kč a 0%. Nejvyšší spoluúčast je pak 20% a minimálně 20 tisíc korun.

Připojištění

 • NA100PRO
 • Pojištění živelní události s 1% spoluúčastí
 • Pojištění čelního skla (nelze skla všechna)
 • Úrazové pojištění s pojistným podle toho, kolik sedadel náš vůz má
 • Připojištění asistence
 • Připojištění zavazadel s limitem plnění max. 100 000 Kč
 • Připojištění právní ochrany
 • Pojištění střetu se zvěří/škod způsobených zvířetem

Reklama:
Sjednejte si nejlevnější povinné ručení, které nabízí Kooperativa pojišťovna, na webu epojisteni.cz.

Servisní pojišťovna

Tato malá pojišťovna se soustředí na jediný produkt, na havarijní pojištění. U Servisní pojišťovny ale platí, že je lepší dělat jednu věc pořádně, než všechny na půl. Jedná se o pojišťovnu, která je už od svého vzniku v roce 1997 v rukou českého kapitálu. Servisní pojišťovna se zaměřuje výhradně na havarijní pojištění. Povinné ručení Servisní pojišťovna nenabízí.

Havarijní pojištění

Klienti Servisní pojišťovny mají na výběr ze dvou variant havarijního pojištění:

 • Havárie a živelní událost
 • All-risk, tedy havárie, živelní událost, odcizení i vandalismus

A dvou typů stanovení pojistné částky:

 • Obecná cena, tedy reálná hodnota vozidla, na které se podepisuje stáří, ujeté kilometry atd.
 • Nová cena naproti tomu poskytuje maximální možnou pojistnou částku, která se ani se stárnutím vozidla nesnižuje.

Výše spoluúčasti je volitelná – od 5 % a 5 000 Kč po 30 % a 50 000 Kč.

Výhodná cena pro opatrné majitele

Velmi nadstandardní slevu mohou získat majitelé vozidla, které je zabezpečeno některými bezpečnostními prvky – 10% sleva je připravena pro uživatele mechanické ochrany Construct, nebo Defend Lock a podobných. Dokonce 20 % pak pro klienty, jejichž vozidlo využívá aktivní satelitní vyhledávání. Tyto slevy je možné i sečíst a získat tak 30% snížení ceny havarijního pojištění.

Připojištění

 • Asistenční služby od Servisní pojišťovny
 • Pojištění mimořádné výbavy
 • Pojištění čelního skla
 • Pojištění náhradního vozidla

Havarijní pojištění pro motocykly

Klienti si mohou zvolit dvě varianty:

 • MINI kryje pouze živelní události a havárie
 • MAXI i odcizení a vandalismu

Územní platnost havarijního pojištění motocyklů je pouze Česká republika. Mezinárodní ochrana je nabízena formou připojištění.

Slavia pojišťovna

Pojišťovna Slavia má své počátky v druhé polovině devatenáctého století v bance Slavia. Ta se postupem let stala významnou mezinárodní finanční institucí. Poté však přišla druhá světová válka a po ní znárodňování a monopol Československé pojišťovny.

Novodobá pojišťovna Slavia tak byla založena až v devadesátých letech minulého století. V roce 2006 ji odkoupila společnost Capital Management Company.

Dnes je Slavia za velkého inovátora v oblasti neživotního pojištění, který si však pečlivě vybírá své klienty tím, že zvýhodňuje vlastnosti, které považuje za správné. Nabídka životního pojištění čítá:

 • Cestovní pojištění
 • Zdravotní pojištění cizinců
 • Pojištění nadstandardní péče a bezkrevné léčby
 • Pojištění nemovitosti a domácnosti
 • Pojištění domácích mazlíčků
 • Pojištění odpovědnosti
 • Pojištění vozidel

Povinné ručení

Slavia poskytuje extrémně levné povinné ručení, ale pouze některým klientům – snaží se být sice nejlevnější, ale ani zdaleka ne pro každého. Obrovskou výhodou je bezesporu bonusový systém, který trestá viníky nehod malusem a naopak zodpovědné řidiče hýčká vysokým bonusem:

 • Bonus roste po 5 procentech za rok
 • Po třech letech roste 10 procent za rok
 • Po šesti letech vyroste o 15 procent
 • Celkem tedy 60 % za sedm let bezeškodného průběhu, což je nejvíce na trhu
 • Půjčení bonusu 30 % na dva roky
 • Sleva 5 % pro klienty, kteří používají zimní pneumatiky
 • První rok pojištění mají klienti zdarma pojištění pokut KRYŠTOF

Klienti Slavia pojišťovny si mohou vybrat:

 • POV ZÁKLAD s limitem plnění 35 milionů korun.
 • POV PROFI s limity 100 milionů korun. Zdarma SLAVIA ASSISTANCE, asistenční služby pro případ havárie a poruchy.

Havarijní pojištění

 • All-risk
 • Pojištění Částečné havárie

Klienti si mohou vybrat buď 10%, nebo 5% spoluúčast, kromě připojištění standardní výbavy, kdy je vždy 10%, a pojištění vandalismu, kdy je vždy 20%.

TIP: I na havarijní pojištění se vztahuje bonusový systém – nejvyšší dosažitelný bonus je 50 %.

Pojištění pokut

KRYŠTOF je zajímavý a kontroverzní produkt, který za řidiče „platí pokuty“. V reálu však nepodporuje nezodpovědné řidiče, protože se z tohoto připojištění neplní v případě, že je pokuta udělena ze závažných důvodů, jako je řízení v opilosti a podobně.

KRYŠTOF pouze pomáhá zmírňovat finanční dopad na klienta v případě běžných pokut za „maličkosti“.

Připojištění

 • Úrazové připojištění řidiče s limitem plnění až 1 000 000 Kč v případě úmrtí a 5 000 000 Kč pro trvalé následky.
 • Připojištění čelního skla.
 • Pojištění nestandardní výbavy vozu.
 • SLAVIA ASSISTANCE

Triglav pojišťovna

Pojišťovna Triglav pochází ze Slovinska, kde ovládá takřka polovinu pojistného trhu. V roce 2000 ukázala podobným, dříve monopolním pojišťovnám východního bloku, jak se takového postavení využívá k expandování do ciziny včetně České republiky. Triglav poskytuje celou řadu produktů neživotního pojištění:

 • Cestovní pojištění
 • Úrazové připojištění
 • Pojištění podnikání, průmyslu, firem
 • Pojištění odpovědnosti
 • Pojištění nemovitostí a domácností
 • Pojištění vozidel

Povinné ručení

Jedna z klíčových oblastí působí Triglav v České republice. Nabízí několik zajímavých výhod, jako jsou asistenční služby zdarma v nezvykle velkém rozsahu a také jeden z nejvýhodnějších bonusových systémů pro dobré řidiče v ČR:

 • Klienti mohou získat bonus maximálně 60 %.
 • Tento bonus získají za 84 měsíců bezeškodného období (standard je 50 % za 10 let)
 • Bonus roste progresivně – po roce 5 , dvou 10, třech 15, čtyřech 25, pěti 35, šesti 45 a sedmi 60 %.

Povinné ručení je obohaceno o úrazové připojištění pro řidiče – sice s nevysokými limity (50/100 tisíc korun), ale zdarma.

Havarijní pojištění

U Triglav si můžeme sjednat jeden ze tří základních balíčků havarijního pojištění:

 • Pojištění všech běžných rizik, tedy vandalismu, odcizení, živelní události i havárie
 • Pojištění odcizení vozu a vandalismu
 • Pojištění odcizení vozu

K havarijnímu pojištění mohou klienti získat bonus až 60 %, což je na našem trhu vůbec nejvíce. Samozřejmostí jsou asistenční služby zdarma.

Připojištění

 • Pojištění všech skel s pojistnou částkou až 100 000 Kč.
 • Připojištění zavazadel s limitem až 50 000 Kč a spoluúčastí 500 Kč.
 • Úrazové pojištění přepravovaných osob s plněním až 300 tisíc korun v případě smrti a 600 tisíc při trvalých následcích.

ZÁKLADní asistence je v ceně povinného ručení i havarijního pojištění. Zahrnuje asistenci pro případ havárie, ztráty klíčů,…

PLUS zahrnuje placené asistenční služby s rozšířenými limity.

Uniqa pojišťovna

UNIQA je mezinárodní pojišťovnou původem z Rakouska. Na náš trh vstoupila již v roce 1993 jako jedna z prvních zahraničních pojišťoven po rozbití monopolu Československé pojišťovny. Mezi pojišťovnami v ČR se řadí k těm průměrně velkým, ale poskytuje velkou šíři produktů a pár unikátních služeb. Pojistné produkty pojišťovny UNIQA:

 • Životní pojištění
 • Cestovní pojištění
 • Úrazové pojištění
 • Pojištění domácností a nemovitostí
 • Pojištění podnikání, společností i průmyslu
 • Zdravotní pojištění
 • Pojištění vozidel

Povinné ručení

Klienti si mohou u pojišťovny UNIQA vybrat ze čtyř typů povinného ručení, dle svých hodnot a potřeb:

 • BASIC obsahuje limity 35 milionů korun a základní asistenci.
 • SUPER je univerzální povinné ručení s volitelnými limity v rozmezí 50 až 150 milionů korun. Samozřejmě se základními asistenčními službami zdarma.
 • EKONOM je nejnižší varianta povinného ručení od UNIQA, protože na škody způsobené v zahraničí uplatňuje spoluúčast. Limity plnění jsou 35 milionů korun.
 • MAX je určen pro vozidla starší sedmi let. UNIQA k němu zdarma poskytuje pojištění živelních událostí.

Havarijní pojištění

I v havarijním pojištění dává UNIQA vybrat ze čtyř variant:

 • KASKO BASIC kryje škody po živelních událostech a střetu se zvířetem. Zdarma asistence KOMFORT
 • KASKO ODCIZENÍ kombinuje riziko odcizení a živelní události.
 • KASKO KOMPLET kryje proti všem škodám – z vandalismu, odcizení živelní události a havárie.
 • KASKO MAX je nejvyšší varianta havarijního pojištění – obsahuje pojištění na novou cenu, GAP.

Ochrana vozidla i řidiče

UNIQA poskytuje velmi speciální službu, kterou nazývá SafeLine. Ta funguje na bázi čidla, které detekuje odcizení vozidla, nebo havárii – v obou případech jedná rychle, samostatně a může nám i zachránit život. Navíc, klienti využívající SafeLine mají slevu na havarijní pojiětěni.

Wüstenrot pojišťovna

Wüstenrot na našem trhu působí od roku 1993 a všichni si jej spojujeme hlavně se stavebním spořením. Dlouho už ale Wüstenrot není pouze tím – nabízí bankovní služby, životní i neživotní pojištění:

 • Životní pojištění
 • Pojištění nemovitosti a domácnosti
 • Pojištění podnikatelských rizik
 • Cestovní pojištění
 • Pojištění vozidel

Povinné ručení

Wüstenrot nabízí klientům výběr mezi základními a zvýšeními limity. Konkrétně mezi 35 milióny korun a 70 milion.

Wüstenrot potěší hlavně bonusovým systémem, který může znamenat slevu na povinném ručení až 60 %. Navíc je možné bonus poskytnout i dalším členům rodiny. Wüstenrot samozřejmě přidává zdarma i základní asistenci v ČR i v zahraničí.

Havarijní pojištění

 • PRAKTIK obsahuje pojištění škod vzniklých havárií, vandalismem a živelními událostmi.
 • EXPERT je určen zodpovědným řidičům, kteří se nebojí, že způsobí nehodu – kromě pojištění havárie obsahuje všechny základní pojistná rizika (vandalismus, živly a odcizení).
 • KOMPLET je nejobsáhlejší, takzvaně all-risk variantou.

Klienti Wüstenrot si musejí zvolit i spoluúčast – na výběr mají z:

 • 5 % a 5 000 Kč
 • 10 % a 10 000 Kč
 • 15 % a 15 000 Kč

Klienti využívající povinné ručení i havarijní pojištění od Wüstenrot najednou, dostanou zdarma úrazové pojištění. Navíc budou mít o 5 % nižší cenu havarijního pojištění.

Připojištění

 • Připojištění náhradního vozidla a zavazadel lze sjednat pouze k havarijnímu pojištění.
 • Úrazové pojištění, kvalitnější asistenční služby a pojištění skel lze sjednat k havarijnímu i povinnému pojištění.

Asistenční služby

Wüstenrot nabízí troje asistenční služby. První jsou zdarma k povinnému ručení, druhé k havarijnímu pojištění a třetí jsou dostupné za příplatek k obojímu:

 1. Asistence v případě nehody, nebo živelní události. Platí v Evropě i ČR.
 2. Asistence i v případě poruchy a dalších událostí. V ceně jsou i služby jako repatriace vozidla ze zahraničí.
 3. Asistence v případě, že něco pokazí řidič, ať už projede všechny pohonné hmoty, nebo načerpá špatné, nebo se mu vybije baterie, ztratí klíče a podobně.