Havarijní pojištění

 

Všichni asi dobře víme, co havarijní pojištění je, jak nám může pomoci. Podívejme se na něj tedy trochu jinak, z pohledu pohodlného uživatele internetu, či spořivého řidiče, nebo například z pohledu nadstandardně náročného klienta. Nejprve však krátké představení tohoto produktu pro ty, které doteď z nějakého důvodu minul.

Nadstandardní ochrana

Jde o čistě volitelný druh pojištění, zákon vám ho rozhodně nenařizuje, jako je tomu u jiného pojištění vozidel (povinného ručení). Chrání (z finančního hlediska) váš automobil pro případ, že jste způsobili dopravní nehodu, případně v dalších situacích, jako jsou živelné pohromy, vandalismus, krádeže a podobné.

Co nejlevněji? Jedině internet

Pokud chceme uspořit, někdy i tisíce korun ročně, rozhodně se vyplatí využít internetu a snadného sjednání pojištění přes online formuláře. Můžete tak učinit jak skrze stránky většiny pojišťoven (včetně Kooperativa pojišťovny a dalších velkých pojišťoven) nebo skrze portály zprostředkovatelů pojištění vozidel. Ti mají často velmi výhodné nabídky, které jsou výrazně levnější, než online nabídky samotných pojišťoven, o nevýhodném osobním sjednávání už vůbec nemluvě. Tyto takzvané srovnávače pojištění (známé jsou například iPojištění nebo ePojisteni) mohou skoro každému řidiči ušetřit tisíce korun ročně, což platí pro havarijní pojištění i ostatní druhy pojištění. O důvodech se můžete dočíst v samostatném článku na našem webu.

spočítat havarijní pojištění

Něco pro nejnáročnější

Nadstandard až luxus, i takovou podobu může havarijní pojištění mít. Můžete se cítit jako v bavlnce, naprosto minimalizovat potenciální finanční rizika. Jednou z možností, jak toho dosáhnout, je sjednání takzvaného GAP pojištění. Jde o absolutní nadstavbu pro tradiční pojištění, díky které získáte od pojišťovny rozdíl mezi reálnou cenou automobilu a pořizovací cenou automobilu. Automobily, hlavně v prvních letech po pořízení, rychle ztrácejí svou tržní hodnotu, takže po třech letech máte z auta za milion jen vozidlo za 500 000Kč-díky GAP pojištění můžete v případě krádeže nebo totálního zničení vozu získat i oněch 500 000Kč, o které tržní cena vašeho vozu klesla, na které díky normálnímu pojištění nárok nemáte.

Comments are closed.