Jak na levné povinné ručení

Obecně jsou dvě hlavní cesty, jak na pojištění vozidel ušetřit. Jedna z nich sleduje opravdu co nejnižší náklady na povinné ručení, druhá z nich nabízí velmi výhodné komplexní řešení, přitom není vždy úplně možné tyto cesty kombinovat. Proč, to si řekneme dále.

Minimální náklady

K minimálním ročním sazbám na povinné ručení se dostanete relativně snadno- skrze slušnou a opatrnou jízdu (díky systému bonusů, o kterém si můžete přečíst samostatný článek) a pak online sjednání. Nejlevnější povinné ručení pak nehledejte přímo na stránkách pojišťoven (i zde dostanete za online sjednání slevu), ale na stránkách společností, které se zabývají srovnáním a zprostředkováním nabídek jednotlivých pojišťoven (například povinne-ruceni.com, ePojisteni.cz, iPojisteni.cz, ruceni.cz a mnoho dalších). Nabídky těchto společností jsou často o desítky procent levnější, než je tomu v případě přímého podepsání smlouvy s pojišťovnou. To je dáno výhodnými smlouvami, které tyto takzvané „srovnávače“ s pojišťovnami mají sjednané.

Součástí jejich portálů jsou i přehledné kalkulátory, ve kterých můžete snadno zjistit, která pojišťovna je právě pro vás nejvýhodnější- povinné ručení je totiž produkt velmi specifický a to, co je výhodné pro jednoho řidiče, může být velmi drahé pro druhého.

Komplexní řešení

Pokud chcete ušetřit, ale stále máte velmi vysoké nároky na komplexní ochranu, často vám nebude nic jiného, než se obrátit přímo na pojišťovnu. Osobní návštěva pobočky se může vyplatit v případě, že chcete „něco extra“, například výhodnou kombinaci povinného ručení a havarijního pojištění. Podobné služby mohou nabízet i zprostředkovatelé pojištění zmínění výše, proto si před případným sjednáním vše pořádně rozmyslete. Přeci jenom jde v takových případech často až o desetitisíce korun ročně.

Comments are closed.