Povinné ručení online

Většina z nás, řidičů, vlastní automobil. Výjimkou nejsou ani řidiči, kteří vlastní dvě, tři i více vozidel. Otázku povinného ručení tak řeší každoročně mnoho lidí, kteří chtějí, nebo by alespoň měli chtít, získat to nejlepší, co jim trh nabízí. V případě povinného ručení to znamená hlavně co nejnižší cenu a kvalitní produkt, se kterým se nikdy neocitneme v situaci, kdy nevíme, jak dál, což je na silnici stav velmi nepříjemný.

Pro získání kvalitního povinného ručení už nemusíme obcházet pobočky pojišťoven, jako tomu bylo ještě před pár lety. Vše je naštěstí už na internetu, informace i způsob samotného sjednání povinného ručení. Jak tedy na to nejlevnější povinné ručení online?

Nabídky pojišťoven

Pro samostatné klienty, kteří jsou ochotni a schopni vše vyřešit po internetu a tím ušetřit pojišťovně výdaje za čas zaměstnanců, mají pojišťovny připraveny většinou slevy. Ty startují okolo 3%, standardem je pak 5% až 15%, což už se rozhodně dá považovat za výrazné ušetření, ročně řádově v stokorunách, u silnějších vozů i v tisících. Narazit je možné i na 20% slevu, ale rozhodně to není obvyklé a takové nabídky bývají i časově omezené.

Lze hledat i jinak

Pokud nechceme důkladně studovat a propočítávat nabídky jednotlivých pojišťoven, můžeme využít takzvaných internetových kalkulátorů. Ty dokáží, dle námi zadaných parametrů, vypočítat nabídku všech pojišťoven, kterou nám poté předloží. Okamžitě vidíme ceny, které ročně zaplatíme, takže srovnání, alespoň cenové, je věcí vteřin.

Nic není bezchybné

Ani tento způsob však nemůže plně nahradit základní průzkum, díky kterému můžeme dost možná ušetřit i více, než nám prozrazuje kalkulátor. Nikdy není možné pochytit, v automatizovaném systému, všechny náležitosti, slevy, akce, výhodné balíčky a kombinace, a už vůbec ne samotnou kvalitu produktů, které společnosti nabízejí, byť alespoň na poli povinného ručení máme jistotu danou zákonem, který jasně stanoví, jaké musí mít zákonné pojištění odpovědnosti z provozu vozidla (tedy povinné ručení) minimální parametry.

Není od věci si ušetřit čas díky kalkulátoru, ale nezapomínejme na to, že nejsou všemocné. A také mějme na paměti, že povinné ručení je silně individuální produkt, proto vybírejme vlastní hlavou a nedejme na doporučení, která mohou být myšlena dobře, ale nejsou vhodná pro nás a náš vůz. O fungování a výhodách použití kalkulátorů se můžete dočít v samostatném článku “Srovnávače pojištění”.

Comments are closed.